MEDITECH HOSPITAL LE

Obojstranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov. Jadro matraca je zložené z vrstvy kvalitnej PUR peny a VISCO (pamäťovej) peny. Vrstva PUR peny je obojstranne prerezaná na 7 anatomických zón. Na vrstve PUR peny je z jednej strany umiestnená vrstva pamäťovej VISCO peny profilovanej na 5 anatomických zón. Toto riešenie umožňuje dobrú priedušnosť matraca, možnosť voľby strany matraca podľa preferencie a zdravotného stavu klienta-pacienta. Hrúbka jadra matraca je 12 cm, nosnosť matraca je 130 kg. Matrac je možné vyrobiť aj v hrúbke 14,16 a 18 cm, napr. pri potrebe vyššej nosnosti. Optimalizácia materiálov použitých pri výrobe jadra matraca bola vykonaná empiricky na základe používania v bežnej prevádzke v zdravotníctve v spolupráci so stredným zdravotným personálom. Vrstva pamäťovej peny umožňuje dokonalú oporu tela pri pobyte na lôžku. Ide o modernú konštrukciu jadra matraca vzhľadom na vývoj v tejto oblasti. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 2. až 3.

MEDITECH HOSPITAL 1
Modifikovaný matrac MEDITECH HOSPITAL PLUS s identickými vlastnosťami, ale v prevedení ako mäkký matrac. Vyrába sa v hrúbke 14 a 16 cm.
Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.

MEDITECH HOSPITAL 1 +
Modifikovaný matrac MEDITECH HOSPITAL PLUS s identickými vlastnosťami, ale v prevedení ako mäkký matrac. Vyrába sa v hrúbke 14 a 16 cm. Jadro matraca je prerezané obojstranne. Je vhodný pri riziku vzniku dekubitov stupeň 3. až 4.