Antidekubitné matrace

Pasívne antidekubitné matrace MEDITECH sú kvalitné zdravotné matrace určené pre zariadenia sociálnych služieb, nemocnice a hospice. Vyznačujú sa veľmi dobrými preventívnymi účinkami proti vzniku dekubitov a priamo napomáhajú procesu liečenia dekubitov pri poskytovaní správnej ošetrovateľskej starostlivosti. Sú pohodlné pre klienta - pacienta, svojou konštrukciou napomáhajú prekrveniu tkanív a svalov, obmedzujú nadmerné potenie a majú zdravotné účinky. Sú vhodné aj pre klientov - pacientov s problémami chrbtice. Matrace sú pohodlné, napomáhajú k pokojnému spánku, klientovi spríjemňujú pobyt na lôžku, umožňujú pocit pohodlia. Dodávajú sa s poťahom SAFR - špeciálnom poťahu pre zdravotníctvo a ošetrovateľstvo.
Matrace sú klinicky testované na Slovensku v zmysle platnej legislatívy ako zdravotná pomôcka a sú chránené ochrannou známkou pridelenou Úradom priemyselného vlastníctva SR.
Vyrábajú sa iba na objednávku v ľubovoľných rozmeroch požadovaných obstarávateľom.

Vieme vyrobiť akýkoľvek matrac podľa požiadavky objednávateľa a to za bezkonkurenčnú cenu. Pri výrobe matracov sa používajú iba najkvalitnejšie certifikované materiály.

 

Poťah SAFR:
Je snímateľný, zips má ochranu proti pretečeniu (znečisteniu), tzv. "chlopňu". Poťah je tvorený špeciálnou látkou, vyvinutou pre použitie pri poskytovaní zdravotníckej a ošetrovateľskej starostlivosti. Polyesterový úplet so záterom z polyurethanu zaručuje pružnosť v pozdĺžnom aj priečnom smere, paropriepustnosť, stálosť, vodoodpudivosť a nepremokavosť, odolnosť proti účinkom moču, krvi a telesných tekutín. Poťah je antialergický, antibakteriálny, je možné ho ošetrovať bežnými dezinfekčnými prostriedkami. Je omývateľný a je možné ho prať až do teploty 95 oC. Medzi vlastnosti poťahu patrí aj dlhá životnosť, je teda vhodný aj na pracoviská s veľkou cirkuláciou pacientov. Má príjemnú modrú farbu. Je nehorľavý a je možné ho sušiť v sušičke až pri 120 oC. Má optimalizovanú hrúbku, aby poťah neovplyvňoval antidekubitné účinky jadra matraca. Zips na každom poťahu matraca má tvar "L", čo umožňuje ľahké snímanie a navliekanie poťahu.

 

MEDITECH SENIOR 18

meditech senior 18Jednostranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®. Profilované jadro matraca je jednostranne pozdĺžne a priečne prerezané - tvarované na 7 anatomických zón, čo umožňuje dobré rozloženie váhy klienta.

Čítať ďalej...

MEDITECH SENIOR SNV

meditech senior 1Obojstranný sendvičový pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®. Jadro matraca je z jednej strany profilované na 5 anatomických zón. Druhá strana jadra je pozdĺžne a priečne špeciálne prerezaná - tvarovaná na 7 anatomických zón.


Čítať ďalej...

MEDITECH HOSPITAL BARIATRIC

meditech hospital bariatricObojstranný pasívny zdravotný bariatricky antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®. Profilované jadro matraca je obojstranne pozdĺžne a priečne prerezané - tvarované na 7 anatomických zón, čo umožňuje dobré rozloženie váhy klienta.


Čítať ďalej...

MEDITECH HOSPITAL PLUS

meditech hospital plusJednostranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®. Profilované jadro matraca je pozdĺžne a priečne prerezané - tvarované na 7 anatomických zón, čo umožňuje dobré rozloženie váhy klienta a ľahké prispôsobenie jadra matraca telu klienta-pacienta.


Čítať ďalej...

MEDITECH SENIOR 1

meditech senior 1Klasický zdravotný jednostranný pasívny antidekubitný matrac s preventívnym účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®. Profilované jadro matraca je pozdĺžne a priečne prerezané, čo umožňuje dobré rozloženie váhy pacienta.


Čítať ďalej...

MEDITECH SENIOR 2

meditech seniors mKlasický zdravotný jednostranný pasívny antidekubitný matrac s preventívnym účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®. Profilované jadro matraca je pozdĺžne a priečne prerezané, čo umožňuje dobré rozloženie váhy pacienta.


Čítať ďalej...

MEDITECH SENIOR PLUS

meditech seniors plus mJednostranný zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym účinkom voči vzniku dekubitov, vyrobený z kvalitnej studenej peny COOLFLEX®. Profilované jadro matraca je pozdĺžne a priečne prerezané, čo umožňuje dobré rozloženie váhy klienta.

Čítať ďalej...

MEDITECH HOSPITAL LE

Obojstranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventívnym a liečebným účinkom voči vzniku dekubitov. Jadro matraca je zložené z vrstvy kvalitnej PUR peny a VISCO (pamäťovej) peny. Vrstva PUR peny je obojstranne prerezaná na 7 anatomických zón. Na vrstve PUR peny je z jednej strany umiestnená vrstva pamäťovej VISCO peny profilovanej na 5 anatomických zón. Toto riešenie umožňuje dobrú priedušnosť matraca, možnosť voľby strany matraca podľa preferencie a zdravotného stavu klienta-pacienta.

Čítať ďalej...

MEDITECH SENIOR VISCO

Jednostranný pasívny zdravotný antidekubitný matrac s preventivným účinkom voči vzniku dekubitov. Jadro matraca je zložené z vrstvy kvalitnej studenej PUR peny o hrúbke 9 cm a z vrstvy VISCO (pamäťovej) peny o hrúbke 5 cm. Celková hrúbka matraca je 14 cm. Na vrstve PUR peny o hustote až 40 kg/m3 je z jednej strany umiestnená vrstva pamäťovej peny profilovanej na 7 anatomických zón.

Čítať ďalej...